Podpořte
Novinářskou cenu

Podpořte
Novinářskou cenu

17.6.2020

NOVINÁŘSKÉ FÓRUM 2020

Praha, 20. února 2020 – Ve středu 17. června se od 9 do 17 hodin v pražských Kasárnách Karlín uskuteční již třetí ročník konference Novinářské fórum. Akce je určená redaktorům, editorům, lidem pracujícím v mediální branži, studentům mediálních oborů a širší odborné veřejnosti. Účastníci se mohou těšit na čtyři panelové debaty se špičkovými novináři a mediálními odborníky. Jejich zastřešujícím tématem letos bude důvěryhodnost médií a dodržování základních standardů novinářské práce. Novinářské fórum pořádá Nadační fond nezávislé žurnalistiky. Generálním partnerem Novinářského fóra je Nadace OSF.

Vstup na konferenci je po registraci zdarma. Více informací o programu a registrační formulář najdete na www.novinarskeforum.cz

NOVINÁŘSKÝ DEN = NOVINÁŘSKÉ FÓRUM + NOVINÁŘSKÁ CENA

Na celodenní konferenci Novinářské fórum naváže 30. dubna od 19 hodin vyhlášení Novinářské ceny Nadace OSF, které se bude konat v divadelním prostoru Jatka 78. 

Propojení akcí do jednoho “novinářského dne” se podle ředitele Nadace OSF Roberta Basche přímo nabízelo: “Novinářské ceny jsou udíleny vždy kolem 3. května, na který připadá Světový den svobody tisku. Po celém světě se při této příležitosti připomíná, jak důležitou roli svobodná a nezávislá média hrají, připomínají se novináři, kteří za svou práci zaplatili životem či jsou vězněni. Vidím to i jako vhodný čas ukazovat kvalitní žurnalistiku a diskutovat o ní. Na Novinářské fórum vždy dorazí několik set novinářů, studentů žurnalistiky a zájemců o mediální dění. V průběhu dne mohou sdílet své zkušenosti a večer se setkat při oceňování nejlepších žurnalistických počinů vzniklých v loňském roce.” 

NOVINÁŘSKÁ CENA

Novinářská cena Nadace OSF se ke svému 10. výročí založení spojila s cenami Karla Havlíčka Borovského. 

V Novinářské ceně oceňuje Nadace OSF novinářské počiny, které zajímavým způsobem zachycují problematiku dnešní společnosti. Soutěž již 10 let přispívá ke zvyšování novinářské profesionality a k veřejné diskusi o stavu žurnalistiky. Upozorňuje také na světové trendy a potřebu rozvíjet nové nástroje. 

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) finančně podporuje udílení Novinářské ceny již třetím rokem, letos poprvé v roli generálního partnera. 

Oceňování kvalitní novinářské práce a její zviditelňování považuje ředitel NFNZ Josef Šlerka za podstatné z několika důvodů: “V době, kdy lidé přestávají věřit médiím, je nesmírně důležité vyzdvihovat a oceňovat kvalitní práci novinářů a ukazovat, že naštěstí stále existuje množství médií, která odvádějí vynikající práci. Novinářská cena tedy nejen odměňuje nejlepší žurnalistiku, ale i pomáhá veřejnosti zorientovat se na mediálním trhu. Média potřebují čtenáře, diváky a posluchače, bez nich by nepřežila.“ 

Pro více informací kontaktujte prosím Marii Wichterlovou, email: marie.wichterlova@nfnz.cz, tel: 737742595