Podpořte
Novinářskou cenu

Podpořte
Novinářskou cenu

Novinářská cena 2011

Do druhého ročníku soutěže Novinářská cena bylo přihlášeno více než 330 příspěvků. Zapojili se zástupci všech větších českých tištěných, webových i televizních médií, menší redakce, nezávislí novináři i neprofesionální žurnalisté píšící pro svou radost i radost svých čtenářů.

Celkem se soutěžilo v 10 kategoriích. Aby bylo možné přihlášené příspěvky ještě lépe hodnotit, rozhodli jsme se v tomto ročníku vyčlenit zvlášt psanou a audio-vizuální žurnalistiku. V Kategorii psané žurnalistiky se hledal vítězný Nejlepší investigativně-analytický příspěvek, Nejlepší reportáž, Nejlepší rozhovor, beseda, diskuze, Nejlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks nebo karikatura a Nejlepší komentář. V Kategoriích audio-vizuální žurnalistiky se soutěžilo o Nejlepší rozhovor, besedu nebo diskusi, o Nejlepší reportáž a o Nejlepší investigativně-analytický příspěvek.

Ve spolupráci s českým Googlem byly vyhlášeny dvě nové kategorie online žurnalistiky Google Digital Innovation, v rámci kterých byli oceněni profesionálové (Cena Googlu za inovativní profesionální online žurnalistiku) i zástupci občanské žurnalistiky (Cena Googlu za inovativní občanskou online žurnalistiku). Odborné poroty nominovaly v každé kategorii 3 příspěvky, ze kterých následně vybrali vítěze. Slavnostní vyhlášení proběhlo v Rock Kafé, Praha.

Video ze slavnostního vyhlašování vítězů a vítězek Novinářské ceny 2011

Generální partner

Partneři