Podpořte
Novinářskou cenu

Podpořte
Novinářskou cenu

Novinářská cena 2013

Ve čtvrtém ročníku soutěže Novinářská cena hodnotili porotci celkem 400 příspěvků od téměř 280 autorů a autorek. Zapojili se zástupci všech větších českých online, tištěných i televizních médií, menší redakce, nezávislí novináři i kreslíři a karikaturisté z České republiky a Slovenska.

Celkem se soutěžilo v 11 kategoriích psané, audiovizuální a online žurnalistiky. V kategorii psané žurnalistiky se hledal Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek, Nejlepší reportáž, Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuze, Nejlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks nebo karikatura a Nejlepší komentář. V kategoriích audiovizuální žurnalistiky se soutěžilo o Nejlepší rozhovor, besedu nebo diskusi, o Nejlepší reportáž a o Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek. V kategorii online žurnalistiky byli oceněni profesionální i amatérští novináři v Ceně Googlu za inovativní online žurnalistiku a poprvé jsme ocenili nadějného studenta v Ceně Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky.

Do zvláštní Česko-slovenské ceny veřejnosti, která probíhala formou online hlasování se zapojily téměř 4 000 hlasujících diváků.

Video ze slavnostního vyhlašování vítězů a vítězek Novinářské ceny 2013

Generální partner

Partneři