Podpořte
Novinářskou cenu

Podpořte
Novinářskou cenu

Novinářská cena 2015

V 6. ročníku soutěže Novinářská cena soutěžilo celkem 360 příspěvků od 218 autorů a autorek z 93 redakcí. 25 českých a slovenských kreslířů a kreslířek přihlásilo 176 karikatur, kreslených vtipů a komiksů.

Každou kategorii soutěže Novinářská cena hodnotila samostatná čtyřčlenná porota složená z osobností veřejné sféry. Od půlky února do půlky března 2016 vybírali porotci a porotkyně příspěvky samostatně a každý za sebe označili maximálně deset příspěvků, které považovali za nejlepší. Ve čtvrtek 24. března se poroty sešly a rozhodly o třech nejlepších nominovaných pracích, ze kterých pak v každé kategorii vybraly jednoho vítěze nebo vítězku.

Vítězové a vítězky převzali ocenění z rukou porotců a porotkyní v úterý 3. května 2016 na slavnostním vyhlašování v pražské Galerii Louvre. Vyhlašování se zúčastnilo kolem 200 hostů z médií, kultury, neziskové i akademické sféry. Finálový večer, který proběhl za spolupráce s režisérem a choreografem Michalem Cabanem, moderovala redaktorka Českého rozhlasu Veronika Sedláčková. Všichni nominovaní obdrželi diplomy, vítězové soutěžních kategorií navíc získali také finanční odměnu ve výši 20 000 korun a vítězové Ceny Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky obdrželi odměnu ve výši 10 000 Kč a odbornou pomoc redaktorů Českého rozhlasu s realizací svého studentského projektu.

Video ze slavnostního vyhlašování vítězů a vítězek Novinářské ceny 2015

Generální partner

Partneři