Podpořte
Novinářskou cenu

Podpořte
Novinářskou cenu

15.1.2016

Novinářská cena do nového roku vstupuje s oceněním regionální žurnalistiky

Novinářská cena, každoročně udílena Nadací Open Society Fund Praha, se v letošním roce rozroste o ocenění pro regionální žurnalistiku. Ke stávajícím partnerům Novinářské ceny, kterými jsou Google Česká republika a NEWTON Media a.s., se tak připojuje i Konrad-Adenauer-Stiftung. Uzávěrka pro přihlášení ve všech kategoriích Novinářské ceny 2015 je 1. února 2016.

Nová cena je udělována za psanou regionální žurnalistiku publikovanou v tištěných nebo online médiích. Nominované články mají pokrývat témata vyzdvihující a posilující regionální tradice a regionální identitu. Měly by také upozorňovat na regionální problematiku a nabízet její řešení. Autoři nominovaných příspěvků musí patřit pod regionální médium či regionální přílohu.

Kategorie pro regionální žurnalistiku bude mít samostatnou odbornou porotu, která bude hodnotit kvalitu i přínos nominovaných příspěvků. Vítěz obdrží ocenění, které je spojeno s odměnou 20 000Kč.

“Již v minulosti jsme podporovali kvalitní regionální žurnalistiku vyhlašováním vlastní ceny. Od letošního roku jsme se rozhodli spojit síly s Nadací OSF a ocenit regionální novináře už jen v rámci Novinářské ceny,” říká ředitel Werner Böhler. Regionální novinářská cena vyhlašovaná Konrad-Adenauer-Stiftung tak po třinácti vyhlášených ročnících končí a přechází pod Novinářskou cenu.

“Nadace OSF svými projekty podporuje aktivní občany, kteří se podílí na utváření veřejného života. V rámci Novinářské ceny chceme ocenit i regionální novináře, kteří často fungují jako hlídací psi místního dění,” uvedl ředitel Nadace OSF Robert Basch.

Přihlášku a podmínky soutěže najdete na www.novinarskacena.cz. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne na přelomu dubna a května 2016.

Více informací
Klára Čížková, Nadace Open Society Fund Praha
Tel: +420 777 891 392 / e-mail: klara.cizkova@osf.cz

Seznam kategorií Novinářské ceny 2015

Kategorie psané žurnalistiky
1. Nejlepší rozhovor
2. Nejlepší reportáž
3. Nejlepší komentář
4. Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek

Kategorie audiovizuální žurnalistiky
5. Nejlepší rozhovor, beseda nebo diskuse
6. Nejlepší reportáž
7. Nejlepší analyticko-investigativní příspěvek
Kategorie online žurnalistiky
8. Cena za inovativní online žurnalistiku

Zvláštní ceny
Nejlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks nebo karikatura
Česko-slovenská cena veřejnosti (do kategorie se nelze přihlásit, nominují do ní porotci napříč kategoriemi)
Cena Googlu pro mladé talenty datové žurnalistiky (do kategorie se hlásí studenti a mladí lidé do 30 let)
Cena za regionální žurnalistiku

4.1.2021

Novinářská cena 2020 – nominujte nejlepší novinářské počiny roku

Od 4. ledna může široká veřejnost, redakce i samotní novináři nominovat nejlepší žurnalistické práce do soutěže Novinářská cena. Uzávěrka pro nominace je 1. února 2021. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne v …

Celý článek

17.9.2020

Hlasování o Česko-slovenskou cenu veřejnosti prodlouženo

Hlasování o Česko-slovenskou cenu veřejnosti, ve kterém mohou lidé v Čechách i na Slovensku vybrat nejpřínosnější novinářskou práci přihlášenou do soutěže Novinářská cena 2019, je prodlouženo do 20. září 2020 do …

Celý článek

7.9.2020

Hlasujte o Česko-slovenskou cenu veřejnosti

Spustili jsme hlasování o Česko-slovenskou cenu veřejnosti, ve kterém mohou lidé v Čechách i na Slovensku vybrat nejpřínosnější novinářskou práci přihlášenou do soutěže Novinářská cena 2019. Autor či autorka příspěvku …

Celý článek

19.6.2020

Novinařina je jen jedna. Projev Josefa Šlerky na Novinářské ceně 2019

Když jsme se s Robertem Baschem bavili o dramaturgii dnešního večera, řekl jsem mu, že se nechystám novináře příliš hladit po srsti. Od toho tu byli jiní. To, že naše …

Celý článek